Terapie pro miminka 

Při ošetření miminek/dětí je pro mne nejdůležitější na počátku vybudovat VAZBU/VZTAH a POCIT DŮVĚRY. Proč je to tak důležité? V závěru porodu i po jeho ukončení se často miminka dotýká velké množství CIZÍCH rukou, zejména pokud nastanou komplikace, zásahy do porodu, chytání, bohužel často i TAHÁNÍ ZA HLAVIČKU atd. Totéž platí pro císařský porod, klešťový porod/dnes častěji použitý vakuový extraktor. Následuje pak většinou rutina vážení, mytí, odnášení dítěte (pokud není v porodním přání uvedeno jinak). TOTO VŠE MÁ DÍTĚ ZAPSÁNO V BUNĚČNÉ PAMĚTI, V TĚLE A V NERVOVÉM SYSTÉMU!

A proto NEŽ může dojít k jakékoliv práci se strukturou těla (odchylky ve fyziologii, predilekce, potíže s kojením, neutišitelný pláč z důvodu bolesti bříška...) JE POTŘEBA VYJEDNAT KONTAKT NA TĚLE MIMINKA NEJEN S RODIČEM, ALE ZEJMÉNA S MIMINKEM/DÍTĚTEM SAMOTNÝM! Teprve UVOLNĚNÝ NERVOVÝ SYSTÉM může způsobit úspěšné UVOLNĚNÍ TKÁNÍ a INTEGROVAT ZAHLCENÍ A ČASTO HLAVNĚ TRAUMA Z NARUŠENÍ HRANIC A INTEGRITY TĚLA!

Hanka z Krajiny duše

DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE ZDE: https://www.kranio.eu/porodni-trauma-slepe-misto-nasi.../

V první části tohoto článku jsme se podívali na to, jak se naše trauma může ozývat po celý náš život a ovlivňovat, jak se vypořádáváme s napjatými situacemi nebo ohrožujícími podmínkami, které během našeho života vyvstávají. Běžný následek nevyřešeného traumatu je obrnění se vůči další bolesti. To může snížit náš soucit s lidmi, kteří trpí, a...

 Otická 22, Opava, 608* 727* 368
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!