Kraniosakrální terapie po porodu

jako podpora nervového systému v náročných situacích 


Hanka Slavíková - Krajinou duše
Hanka Slavíková - Krajinou duše


Naše tělo je geniálně přizpůsobeno k přežití... 

I když způsob života po náročných životních situacích  může vypadat jakkoliv, máme naději, že kontakt se silami DECHU ŽIVOTA v těle umožní léčivý proces. Je důležité vědět, jak náš nervový systém funguje, co je trauma, a kde ho máme hledat. Trauma se ukrývá v těle, náročná situace v minulosti způsobila, že náš nervový systém nestihl danou událost integrovat, zpracovat. 

Pokud vás tělo opakovaně upozorňuje, že se necítíte v bezpečí, komfortně, může to být signál k hledání a pomalému spojování sebe sama cestou k INTEGRITĚ TĚLA, DUCHA I MYSLI. 

Kraniosakrální terapie je velmi jemná cesta, kdy se dotek i slovo může stát podporou pro celý systém - fyzické tělo, emoční tělo i jiné úrovně našeho bytí. Znalost anatomie a souvislostí fungování našeho těla patří k výbavě terapeuta stejně jako schopnost empatie a lidství. 

Rozhovor vznikl spontánně s lektorkou Montessori praxe Irčou Kubantovou v Brně, cílem bylo informovat rodiče o možnostech, jak v náročné situaci zajistit lepší podmínky k integraci pro sebe i miminko. ♥ video zde ♥


KST ošetřuje fyzické symptomy, zatímco také uvolňuje jakékoli skryté stresy držené v těle. K tělu přistupujeme jako k integrovanému celku, spíše než jako ke sbírce částí, na kterých se musí mechanicky pracovat. Klienti, kteří právě začínají, se mě často ptají na kraniální dotek, jak funguje a co mohou očekávat. Tento blog vyšel na světlo díky mým...